Start Strzałka Blog Strzałka Zalety siłowni zewnętrznych – dlaczego warto ćwiczyć?

Zalety siłowni zewnętrznych – dlaczego warto ćwiczyć?

27 listopada 2023

Zalety treningu na siłowni zewnętrznej są bardzo liczne. Korzyści dla zdrowia, brak kosztów treningu czy ogólnodostępność siłowni to tylko część zalet płynących z treningu na siłowniach plenerowych. Poznaj pozostałe korzyści treningu na siłowni zewnętrznej.

Zalety treningu na świeżym powietrzu tworzą całkiem pokaźną listę. Wszystko dlatego, że siłownie plenerowe to nie tylko możliwość aktywności na świeżym powietrzu, a więc i pozyskania wszelkich korzyści zdrowotnych, ale również okazja do spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi w kreatywny sposób, nowoczesna forma rekreacji i okazja do integracji z lokalną społecznością. Siłownie zewnętrzne dają wiele możliwości swoim użytkownikom.

Co daje siłownia na powietrzu?

Siłownia na powietrzu daje wiele korzyści dla zdrowia – wpływa pozytywnie na krążenie krwi, odporność, koordynację ruchową oraz fizyczną. Ponadto, siłownie zewnętrzne pozwalają wzmocnić siłę i poprawić kondycję, a także zintegrować się z lokalną społecznością. Nic dziwnego – trening na siłowni zewnętrznej to okazja do kreatywnego spędzenia czasu w bezpieczny, nowoczesny i aktywny sposób.

Siłownie zewnętrzne są ogólnodostępne

Ogólnodostępność to jedna z największych zalet siłowni zewnętrznych. Co to oznacza w praktyce? Siłownie zewnętrzne są dostępne dla każdego – bez ograniczeń wiekowych, ilości doświadczenia czy kondycji – o każdej porze dnia i nocy. Dzięki temu możemy przyjść na trening nawet w środku nocy, bez obaw, że nie uda nam się poćwiczyć. 

Darmowe siłownie zewnętrzne

Siłownie zewnętrzne są w pełni darmowe. Oznacza to, że nie musimy martwić się wysokimi kosztami karnetu ani martwić czy aby na pewno zrobimy dziś trening – z pewnością niejednej osobie zdarzyła się kłopotliwa sytuacja z odmową dostępu do siłowni z powodu braku środków czy zwykłego błędu systemu płatności w przypadku comiesięcznego zakupu karnetu.

Z urządzeń dostępnych na siłowni zewnętrznej możemy korzystać w dowolnej chwili zupełnie za darmo, nie ponosimy żadnych kosztów ani za przebywanie, ani za użytkowanie sprzętów siłowni.

Zalety siłowni zewnętrznych

Fit Park to sprawdzony producent siłowni zewnętrznych, który oferuje realizacje na najwyższym poziomie. Zapoznaj się bliżej z ofertą siłowni zewnętrznych Fit Park, która jest niezwykle szeroka: urządzenia siłowni zewnętrznych, strefy street workout, urządzenia siłowni z USB, dla niepełnosprawnych, dla dzieci i wiele więcej.

Integracja lokalnej społeczności

Trening na siłowni zewnętrznej to świetny pomysł w kontekście integracji lokalnej społeczności. To bardzo ważne, ponieważ w obecnych czasach ludzie żyją obok siebie, nie znają sąsiadów, mało o sobie wiedzą. Prywatność jest bardzo ważna, jednak nierzadko właśnie w wyniku tej wszechobecnej anonimowości nie dostrzegamy samotności drugiej osoby. Integracja lokalnej społeczności dzięki siłowniom zewnętrznym pomaga zachęcić do wzajemnego poznania i spędzania wspólnie czasu np. seniorów siedzących samotnie w domu lub dzieci i młodzieży.

Siłownie zewnętrzne są także doskonałym miejscem do wspólnego spędzania czasu z rodziną, bliskimi i przyjaciółmi, Zamiast kolejnego popołudnia w kinie czy w domu przed telewizorem można wybrać się na wspólny trening i spędzić czas w aktywny, zdrowy i kreatywny sposób.

Aktywizacja młodzieży, dorosłych i seniorów 

Siłownie zewnętrzne to także świetna okazja do aktywizacji młodzieży, dorosłych i seniorów, czyli rozwiązanie, które szczególnie mocno cenią władze gmin. Dzięki takim miejscom, które tworzą sprawdzeni producenci urządzeń siłowni zewnętrznych, seniorzy mogą spędzić czas aktywnie, inaczej niż dotychczas, co wpływa korzystnie na zdrowie i samopoczucie. Podobnie w przypadku zabieganych dorosłych – ogólnodostępna siłownia zewnętrzna pod domem jest nie tylko świetnym miejscem do treningu, ale także fajną odskocznią od codziennych problemów czy sposobem na szybkie rozładowanie stresu i napięcia. Dzieci spędzające zbyt wiele czasu przed komputerem mogą z kolei w zdrowy i aktywny sposób spędzić czas na dworze z rówieśnikami.  

Wzmocnienie kondycji i rozbudowanie masy mięśniowej

Ćwicząc na siłowni zewnętrznych można rozbudować masę mięśniową i poprawić kondycję. Poszczególne urządzenia siłowni zewnętrznych pozwalają na rozbudowanie masy mięśniowej poszczególnych partii ciała – np. bicepsów, pleców czy brzucha – a także ogólną poprawę kondycji.

Na siłowni zewnętrznej możemy zrobić lekki trening, jednak wykonywany regularnie z pewnością przyniesie oczekiwane efekty. Nie musimy więc chodzić na zwykłą siłownię i wydawać wiele pieniędzy po to, aby rozbudować mięśnie i poprawić kondycję. Przy odrobinie samozaparcia i dyscypliny możemy skutecznie popracować nad swoją sylwetką zupełnie za darmo.

Trening na siłowni zewnętrznej a hormony

Oczywistą zaletą ćwiczeń na siłowni zewnętrznej jest potężny wyrzut endorfin, zwanych potocznie hormonem szczęścia. Taki stan rzeczy wpływa korzystnie nie tylko na nasze samopoczucie, ale także motywuje do dalszego działania, zachęca do kolejnych ćwiczeń, wpływa korzystnie na koncentrację i zdolności logicznego myślenia.

Trening na zewnątrz – pod warunkiem, że niezbyt długi – ogranicza wydzielanie kortyzolu, który, w trakcie zwykłego treningu, jest uwalniany intensywnie i zaburza efekty płynące z ćwiczeń.

Siłownia plenerowa zalety

Poprawa sylwetki i zrzucenie zbędnych kilogramów na siłowni zewnętrznej 

Jeśli chodzi o zalety treningu na siłowni zewnętrznej, które doceni każdy dbający o linię ćwiczący, to z pewnością większe w porównaniu do tradycyjnego treningu spalanie tkanki tłuszczowej. Ponadto, siłownie zewnętrzne są zwykle zlokalizowane niedaleko domu, na osiedlach i wsiach, dlatego możemy dosłownie zjeść ciastko i od razu skoczyć na krótki trening aby pozbyć się zbędnych kalorii i wyrzutów sumienia.

Sposób na rehabilitację na świeżym powietrzu

Ćwiczenia na siłowni zewnętrznej to także świetna opcja na rehabilitację na świeżym powietrzu. Ćwicząc na twisterze możemy bez większego wysiłku poprawić kondycję, a motylek pomoże nam utrzymać prawidłową postawę ciała. Osoby starsze korzystające regularnie z siłowni zewnętrznych, którym z powodu różnych dolegliwości i ograniczeń nie jest po drodze ze sportem, mogą poprawić ogólną kondycję stawów i mięśni, a także całego ciała, a przy tym dotlenić organizm i wzmocnić siłę.

Trening na siłowni zewnętrznej w każdej temperaturze

Ponieważ siłownie zewnętrzne są ogólnodostępne, możemy ćwiczyć na nich nie tylko o każdej porze dnia i nocy, ale także w różnych temperaturach. Trening na siłowni zewnętrznej w niskich temperaturach niesie za sobą masę korzyści, podobnie jak trening na siłowni plenerowej latem. Zależnie od pogody, należy pamiętać o odpowiednim ubraniu i nawodnieniu, a także dostosowaniu ćwiczeń tak, aby trening przy konkretnej temperaturze był bezpieczny i jak najbardziej wydajny.

Remedium na ból pleców dla każdego 

Ćwiczenia na siłowni zewnętrznej to także bardzo skuteczny sposób na dolegliwości związane z plecami, których nie sposób wyleczyć innymi sposobami, lub te wynikające z siedzącej pracy. Podczas treningu np. na wyciągu górnym możemy ćwiczyć poszczególne partie mięśniowe pleców, a tym samym złagodzić bóle występujące w tych obszarach ciała. pomagają przy bólach pleców. 

Relaks i rekreacja na siłowni zewnętrznej

Jeśli chodzi o zalety treningu na świeżym powietrzu, warto wymienić także czysty relaks i rekreację jaka płynie ze spędzania czasu w tych miejscach. Nie musimy kojarzyć siłowni zewnętrznych z morderczymi treningami i katowaniem ciężkich ćwiczeń. Trening na siłowni zewnętrznej w dużej mierze opiera się właśnie na lekkich, przyjemnych i nieobciążających nas zbytnio ćwiczeniach – kluczem do zdrowej sylwetki nie jest poziom zaawansowania ćwiczeń na siłowni plenerowej, a ich systematyczność. 


Jak widać, zalety treningu na siłowni plenerowej to całkiem pokaźna lista. Właśnie dlatego powstaje coraz więcej siłowni plenerowych, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Trening pod chmurką to jak widać dużo bardziej efektywna i interesująca opcja ćwiczeń, dlatego jeśli tylko masz taką możliwość, wypróbuj trening na siłowni zewnętrznej już teraz!

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz. Uwaga, komentarze przed publikacją są moderowane przez Administratora.

Leave the field below empty!

NAJNOWSZE KOMENTARZE
Wspaniałe jest uczucie rozgrzania organizmu ćwiczeniami na mrozie. Na początku faktycznie jest trochę zimno, ale po kilku minutach to rewelacja.…
Bardzo fajny artykuł. Ludzie często bagatelizują znaczenie rozgrzewki bo myślą, że można pominąć ten etap bez konsekwencji. Dopiero jak dojdzie…
Takie siłownie w plenerze mogą się wydawać mniej efektywne niż zwykłe, ale znacznie przyjemniej na nich ćwiczyć. I faktycznie, odkąd…
ZOBACZ RÓWNIEŻ