Start Strzałka Blog Strzałka Jak schudnąć ćwicząc na siłowni zewnętrznej?

Jak schudnąć ćwicząc na siłowni zewnętrznej?

29 listopada 2023

To jak schudnąć na siłowni zewnętrznej jest naprawdę proste – trening na powietrzu na specjalnie dedykowanym sprzęcie jest bardziej efektywny od zwykłego. Przy odpowiedniej systematyczności pozwala on na zrzucenie zbędnych kilogramów w zdrowy i bezpieczny sposób.

Zrzucenie zbędnych kilogramów na siłowni zewnętrznej jest nie tylko możliwe, ale przede wszystkim bezpieczne i zdrowe. To jak schudnąć na siłowni zewnętrznej zależy przede wszystkim od chęci, systematyczności i właściwego wykonywania ćwiczeń na siłowni plenerowej. Postępując zgodnie z instrukcjami zawartymi przy dedykowanych urządzeniach możesz zadbać o swoją kondycję, ciało i sylwetkę w zdrowy, przyjemny i efektywny sposób.


Czy na siłowni plenerowej można schudnąć?

Tak, na siłowni plenerowej można schudnąć. Wszystko zależy jednak od naszej motywacji, chęci oraz systematyczności. Aby schudnąć na siłowni zewnętrznej należy przede wszystkim wykonywać ćwiczenia zgodnie z instrukcją obsługi urządzenia i wykonywać trening regularnie. Ćwiczenia wykonywane na siłowni zewnętrznej, która znajduje się na świeżym powietrzu, są naprawdę efektywne, ponieważ organizm lepiej się dotlenia, a co za tym idzie – intensywnie spalają się kalorie i poprawia wydolność.

Ćwiczenia odchudzanie

Fit Park to sprawdzony producent siłowni zewnętrznych, który oferuje realizacje na najwyższym poziomie. Zapoznaj się bliżej z ofertą siłowni zewnętrznych Fit Park, która jest niezwykle szeroka: urządzenia siłowni zewnętrznych, strefy street workout, urządzenia siłowni z USB, dla niepełnosprawnych, dla dzieci i wiele więcej.

Jak schudnąć na siłowni zewnętrznej?

Odpowiedź na pytanie jak schudnąć na siłowni zewnętrznej jest bardzo prosta – wystarczy zaangażowanie i systematyczność. Zalety siłowni zewnętrznych to długa lista, na której znajdziemy przede wszystkim fakt, że są one w zupełności darmowe i ogólnodostępne. Oznacza to, że z siłowni zewnętrznych może skorzystać każdy, bez względu na stan portfela czy wiek.

Co więcej, siłownie plenerowe są także czynne 24/7. Nie ma więc obaw o ograniczenia w kwestii regularności treningów – możesz ćwiczyć kiedy tylko chcesz.

Aby w pełni cieszyć się efektami związanymi z treningiem odchudzającym na siłowni plenerowej, należy zadbać nie tylko o systematyczność, ale również zmienić nieco obecny styl życia. Same ćwiczenia, choć bardzo efektywne, nie przyniosą pożądanych rezultatów jeśli nie będziesz dbać o siebie, jeść nieregularnie wątpliwej jakości potrawy czy praktykować złe nawyki. Holistyczne podejście jest tu kluczem do sukcesu!

A jaki rodzaj treningu na siłowni zewnętrznej należy wykonać aby schudnąć? Trening cardio jest najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o ćwiczenia na odchudzanie na siłowni plenerowej. Więcej o tym jak prawidłowo go wykonywać przeczytasz klikając w link.

Dlaczego odchudzający trening na świeżym powietrzu to dobry pomysł?

Trening odchudzający na siłowni zewnętrznej to świetna opcja dla osób zapracowanych, którzy mają wiele obowiązków czy innych aktywności, przez co ciężko im wygospodarować czas na trening na zwykłej siłowni. Tradycyjne siłownie są zazwyczaj otwarte w określonych godzinach, np. od 7.00 lub 8.00 do wieczora, co uniemożliwia wykonanie ćwiczeń przed pracą czy późnym wieczorem. Siłownie na świeżym powietrzu są ogólnodostępne, przez co możesz dostosować trening odchudzający na siłowni plenerowej do Twojego planu dnia czy trybu życia bez żadnych ograniczeń.

Zrzucenie zbędnych kilogramów bywa problematyczne, i nierzadko ciężko jest się do tego zmotywować. Wykonując treningi odchudzające na siłowni plenerowej możesz potraktować to jako pretekst do spotkania z koleżanką, chłopakiem czy spędzenia czasu z bliskimi. Tradycyjne siłownie bywają przepełnione, są często bardziej oblegane, przez to ćwiczenia z towarzyszem mogą być trudne do zrealizowania. Wybierając trening na odchudzanie na siłowni zewnętrznej znacznie łatwiej jest się zebrać do treningu, a przy okazji możesz aktywnie spędzić czas z wybraną osobą.

Odchudzanie na siłowni zewnętrznej jest także bardzo efektywne, ponieważ odpowiednie dotlenienie wspomaga krążenie, regulację oddechu i spalanie tłuszczu. Dzięki temu Twój trening jest wydajny i funkcjonalny, a samopoczucie zarówno w trakcie jak i po treningu jest doskonałe. Specyficzna wydajność charakteryzuje także trening na siłowni zewnętrznej w niskich temperaturach – sprawdź!

Ćwiczenia na odchudzanie

Trening odchudzający na siłowni zewnętrznej

Zastanawiasz się jaki trening wybrać aby schudnąć na siłowni zewnętrznej? Wiele zależy od indywidualnych predyspozycji, Twojej kondycji i możliwości, jednak dedykowanym są średnio intensywne ćwiczenia wykonywane przez 40-60 minut. Intensywny trening angażuje bowiem cząsteczki ATP, czyli zmagazynowaną energię, której zapasy kończą się w przeciągu zaledwie kilku minut. Nasze ciało przechodzi wówczas szlak glikotyczny, co pozwala na uzyskanie kolejnej porcji energii pod postacią glikogenu mięśniowego, wystarczającej na kolejne kilka minut intensywnego wysiłku. Następnie metabolizm wkracza w ostatnią fazę szlaku tlenowego – wówczas organizm wykorzystuje energię z węglowodanów i tłuszczy, co ułatwia odchudzanie.

Dobór ćwiczeń możesz dostosować do indywidualnych preferencji i predyspozycji, jednak najważniejsze jest to, aby porządnie się zmęczyć! Warto również wybrać urządzenia angażujące poszczególne partie ciała, a szczególnie te, które w naszej ocenie wymagają wyrzeźbienia.

Szczególnie polecany w celu zrzucenia zbędnych kilogramów jest trening aerobowy na siłowni zewnętrznej, który poprawia kondycję przy jednoczesnej, maksymalnej wydajności w kontekście odchudzania. Zachodzi bowiem wówczas proces tlenowy pozwalający mięśniom na produkcję energii, a przyspieszony oddech determinuje szybszą pracę serca i podniesione tętno, które z kolei przyspieszają metabolizm powodując intensywniejsze spalanie związków tłuszczowych.

Pamiętaj jednak o bezpieczeństwie – niezwykle ważne jeśli chodzi o trening odchudzający na siłowni zewnętrznej, szczególnie w trakcie początków z tego rodzaju aktywnością fizyczną, są: rozgrzewka przed treningiem oraz prawidłowy stretching.

Wiedząc już jak schudnąć na siłowni zewnętrznej, możesz rozpocząć treningi niemal natychmiast. Pamiętaj jednak, że same ćwiczenia to za mało – bardzo ważna jest zmiana nawyków żywieniowych oraz prowadzenia zdrowego stylu życia. W innym przypadku, nawet najbardziej intensywne ćwiczenia odchudzające na siłowni plenerowej nie utrzymają tego efektu. Powodzenia!

KOMENTARZE

Patrycja
, 2023-11-30

Takie siłownie w plenerze mogą się wydawać mniej efektywne niż zwykłe, ale znacznie przyjemniej na nich ćwiczyć. I faktycznie, odkąd zaczęłam regularnie spacerować i często zachodzić na taką siłownię na osiedlu powoli, ale systematycznie lecą te kilogramy. Na przestrzeni dwóch miesięcy zleciało już ponad 4 kg, a przy tym wcale nie muszę się katować jakimiś morderczymi dietami - jednak ruch to 90% sukcesu.

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz. Uwaga, komentarze przed publikacją są moderowane przez Administratora.

Leave the field below empty!

NAJNOWSZE KOMENTARZE
Wspaniałe jest uczucie rozgrzania organizmu ćwiczeniami na mrozie. Na początku faktycznie jest trochę zimno, ale po kilku minutach to rewelacja.…
Bardzo fajny artykuł. Ludzie często bagatelizują znaczenie rozgrzewki bo myślą, że można pominąć ten etap bez konsekwencji. Dopiero jak dojdzie…
Takie siłownie w plenerze mogą się wydawać mniej efektywne niż zwykłe, ale znacznie przyjemniej na nich ćwiczyć. I faktycznie, odkąd…
ZOBACZ RÓWNIEŻ