Start Strzałka Blog Strzałka Jak się ubrać na ćwiczenia na siłownię zewnętrzną zimą?

Jak się ubrać na ćwiczenia na siłownię zewnętrzną zimą?

27 listopada 2023

To jak się ubrać na siłownię zewnętrzną zimą wydaje się proste – nic bardziej mylnego! Zbyt gruby ubiór na trening na siłowni plenerowej zimą może łatwo doprowadzić do choroby. Należy ubrać się tak aby nie dopuścić do zbytniego przegrzania organizmu – grozi to przeziębieniem.

Mówi się, że „nie ma złej pogody – jest tylko złe ubranie”. Sporo w tym racji! Ćwiczenia na zimnie mają wiele zalet, jednak efekt i bezpieczeństwo takiego treningu w dużej mierze zależy od odpowiedniego ubrania. To jak ubrać się na trening na dworze w niskiej temperaturze należy dostosować biorąc pod uwagę drogę na trening oraz sam trening. Należy pamiętać, że przystępując do ćwiczeń w niskich temperaturach będziemy odczuwać dyskomfort, co jest stosunkowo normalne. Po kilku minutach treningu organizm ogrzeje się i dojdzie do optymalnego stanu.

Jak się ubrać na siłownię zewnętrzną zimą?

W przypadku dopasowania ubioru na siłownię zewnętrzną niezwykle ważnym jest to, aby wziąć po uwagę nie tylko same ćwiczenia, ale również drogę na i z miejsca treningu. Wychodząc z domu powinniśmy nałożyć wygodną, ciepłą kurtkę, w której jednak nie należy wykonywać treningu aby się nie przegrzać. Także po ćwiczeniach kurtka przyda się, aby szybko nie przewiać spoconego ciała.

Ponadto, należy pamiętać o kilku innych zasadach przydatnych podczas przygotowywania ubioru na trening na siłowni zewnętrznej zimą.

1) Zbyt ciepły ubiór to zły pomysł. Pamiętajmy, że ubieranie warstw także musi być wykonane z głową. Zbyt ciepły ubiór może bowiem skutkować przegrzaniem, które w konsekwencji może szybko doprowadzić do przeziębienia, a nawet poważniejszej choroby.

2) Powinniśmy ubrać się tak, żeby było nam trochę zimno. Docierając na miejsce treningu powinniśmy zdjąć kurtkę, co powoduje, że jest nam nieco zimniej. Po kilku minutach treningu rozgrzewamy się, dzięki czemu podczas dalszych ćwiczeń osiągamy optymalną temperaturę ciała dla ćwiczeń w niskich temperaturach.

3) Najwięcej ciepła ucieka przez stopy i głowę, dlatego należy pamiętać o długich skarpetach oraz wygodniej czapce. Bez tego łatwo o wychłodzenie, które także szybko może doprowadzić do choroby.

4) Należy wybierać ubrania bez obcierających metek i szwów. Dzięki temu strój będzie znacznie wygodniejszy i funkcjonalny podczas treningu.

Jak się ubrać zimą trening?

Odpowiednie ubranie na ćwiczenia na siłowni zewnętrznej zimą

Jakie to jest odpowiednie ubranie na ćwiczenia na siłowni zewnętrznej zimą? Przede wszystkim bielizna termoaktywna. Ten rodzaj ubrania posiada specjalny system odprowadzania potu i pary wodnej, który nie wchłania potu, a jedynie odprowadza go do pozostałych warstw ubrania. Dzięki temu w trakcie treningu nie odczuwamy nieprzyjemnej wilgoci. Odzież termoaktywna pomaga zachować odpowiednią temperaturę co z kolei zapewnia nam odpowiednią izolację cieplną.

Kolejnym elementem właściwego ubrania do treningu na dworze w niskiej temperaturzewygodne spodnie, które powinny być ciepłe oraz wykonane z oddychającego materiału. Bardzo ważnym aspektem jest także wygoda – spodnie do treningu na dworze muszą być wygodne i nie ograniczać nam ruchów, gdyż to właśnie ten aspekt jest decydujący w kontekście funkcjonalności całego treningu.

Na górną partię ciała warto wybrać oddychającą koszulkę z długim rękawem, a na to polar, bezrękawnik lub wygodną kurtkę. Ten ostatni, wierzchni element ubrania jest konieczny szczególnie w drodze na oraz z treningu, jako zabezpieczenie przed wychłodzeniem. Na czas samego treningu lepiej zrezygnować z kurtki, która ogranicza ruchy i może prowadzić do przegrzania.

Takie ubranie jest uniwersalne w przypadku treningu na dworze w niskich temperaturach, zarówno jeśli chodzi o siłownie zewnętrzne, jak i strefy street workout.

Trening w niskiej temperaturze

Fit Park to sprawdzony producent siłowni zewnętrznych, który oferuje realizacje na najwyższym poziomie. Zapoznaj się bliżej z ofertą siłowni zewnętrznych Fit Park, która jest niezwykle szeroka: urządzenia siłowni zewnętrznych, strefy street workout, urządzenia siłowni z USB, dla niepełnosprawnych, dla dzieci i wiele więcej.

Ochrona rąk podczas treningu na siłowni zewnętrznej zimą

Jeśli chodzi o ubranie na trening na siłowni plenerowej w niskiej temperaturze bardzo ważne jest także odpowiednie zabezpieczenie rąk. Chodzi nie tylko o ochronę przed utratą ciepła, ale także bezpieczeństwo w trakcie treningu. Zaopatrzenie się w specjalne rękawiczki do treningu w niskiej temperaturze pozwala pewnie operować wykorzystywanymi do treningu urządzeniami, wówczas nie ślizgają nam się ręce, a skóra nie marznie w wyniku kontaktu z zimnym metalem. Rękawiczki do treningu zimowego posiadają specjalną osłonę gwarantującą właściwości izolacyjne oraz antypoślizgowe.

Jakie buty na trening na siłownię zewnętrzną zimą?

To jakie buty na trening na siłownię zewnętrzną zimą wybrać jest niezwykle łatwe. Obuwie dedykowane na trening na dworze zimą musi być przede wszystkim ciepłe i wygodne, ale nie śliskie. Odpowiednia przyczepność odgrywa tutaj dużą rolę – zimą, w wyniku opadów śniegu i deszczu, sprzęty dostępne na siłowniach zewnętrznych są śliskie i mokre, a wówczas brak odpowiedniego obuwia może skutkować poważną kontuzją. Przyczepne buty do treningu w niskiej temperaturze na siłowni zewnętrznej są więc absolutnie niezbędne. Warto postawić także na odpowiednie, wysokie skarpety, które zabezpieczą stopy przed wychłodzeniem oraz ewentualnymi obtarciami.

Ubranie na trening na dworze w niskiej temperaturze nie musi być specjalistyczne, ale przede wszystkim dobrze przemyślane. Nie należy zapominać jak ważnym jest aspekt dodatkowego okrycia wierzchniego niezbędnego w drodze na oraz z treningu, zabezpieczenie głowy i rąk, bielizna termoaktywna oraz odpowiednie buty. Wszystko to pozwoli nam nie tylko czuć się bezpiecznie i w pełni komfortowo w trakcie treningu np. na siłowni zewnętrznej, ale również zmaksymalizować jego efektywność i funkcjonalność.

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz. Uwaga, komentarze przed publikacją są moderowane przez Administratora.

Leave the field below empty!

NAJNOWSZE KOMENTARZE
Wspaniałe jest uczucie rozgrzania organizmu ćwiczeniami na mrozie. Na początku faktycznie jest trochę zimno, ale po kilku minutach to rewelacja.…
Bardzo fajny artykuł. Ludzie często bagatelizują znaczenie rozgrzewki bo myślą, że można pominąć ten etap bez konsekwencji. Dopiero jak dojdzie…
Takie siłownie w plenerze mogą się wydawać mniej efektywne niż zwykłe, ale znacznie przyjemniej na nich ćwiczyć. I faktycznie, odkąd…
ZOBACZ RÓWNIEŻ